Czy stać mnie na mieszkanie deweloperskie?

Ile kosztują nowe mieszkania? Czy mnie w ogóle stać na to, żeby kupić mieszkanie. Takie dylematy ma wiele osób. Czy można jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania? Nie, ale można spróbować oszacować koszty zakupu mieszkania.

Od czego zależy cena mieszkania?

Cena mieszkania zależy od wielu czynników – takich jak metraż, lokalizacja, piętro. Jednym z ważniejszych kryteriów jest lokalizacja, choć niekoniecznie w sensie takim-mieszkanie blisko czy daleko od centrum. Okazuje się, że nie zawsze to co blisko centrum musi być droższe. Prestiżowe, willowe dzielnice oddalone od centrum też mają swoją cenę. Tu jednak mam na myśli bardziej miasto, w którym to mieszkanie powstało. I tak na przykład osoba, która chce kupić nowe mieszkanie Rzeszów zapłaci mniej niż ta, która szuka analogicznego mieszkania w Warszawie czy Krakowie. Warto mieć tego świadomość. Przy okazji warto wspomnieć, że Rzeszów ma jedne z najlepszych cen mieszkań w Polsce.

Czy mnie stać na nowe mieszkanie?

Jak oszacować czy stać mnie na mieszkania Rzeszów które mi się podobają?. Najpierw dowiedz się jaka jest cena mieszkania w stanie deweloperskim i czy możesz ją negocjować. Czasem deweloperzy celowo zawyżają ceny, bo wiedzą, że klienci będą chcieli negocjować, więc zostawiają sobie furtkę. Warto więc z tej praktyki skorzystać. Potem musisz oszacować ile będzie cię kosztować urządzenie mieszkania. Średni koszt wykończenia to 1000 zł za metr kwadratowy – ale to mocno uśredniona wartość. Inaczej będzie to wyglądać w salonie czy kuchni, gdzie sprzętów jest dużo, a inaczej w korytarzu gdzie poza podłogą i np. lustrem niewiele jest do urządzenia. Zastanów się czy chcesz wykończyć wszystko od razu czy może etapami. Czy bierzesz coś ze swoich starych mebli czy chcesz mieć wszystko nowe.

Pójdź do banku by sprawdzić czy możesz liczyć na kredyt i w jakiej wysokości. Zastanów się czy rata zaproponowana przez bank jest ok i czy będzie cię stać by ją co miesiąc płacić.

Jeśli marzy ci się nowe mieszkanie Rzeszów zrób wszystko żeby uskładać środki na jego zakup. Życzę ci powodzenia, mam nadzieję, że znajdziesz swoje wymarzone gniazdko.

Dodaj komentarz