Nowe czy z rynku wtórnego – jakie mieszkania wybrać?

Planujesz kupić mieszkanie w Rzeszowie i zastanawiasz się czy wybrać nowe czy to z rynku wtórnego. Zastanawiasz się czy lepiej kupić nowe mieszkanie od dewelopera czy od innego właściciela. Oba rozwiązania mają swoje plusy, jednak naszym zdaniem zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupno nowego mieszkania. Dlaczego?

Po pierwsze – czysta karta

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego wchodzisz do czystego mieszkania i od razu możesz je urządzać całkiem po swojemu. Nie musisz zastanawiać się czy to co zostawili poprzedni właściciele ci się podoba czy nie. Czy zrywać tapety i skuwać płytki czy zostawić. Jeśli skuwać i zrywać to tracisz czas i pieniądze na ekipę, która musi się tym zająć. Zastanów się czy warto, czy masz ten czas i pieniądze. Jeśli nie – wybierz nowe mieszkanie.

Po drugie – cena

To nieprawda, że mieszkania deweloperskie są droższe. Może w przeliczeniu za metr tak będzie, ale pamiętaj by doliczyć podatek od nieruchomości, który musisz uiścić kupując mieszkaniez rynku wtórnego. Jego wysokość to kilka procent wartości transakcji – czyli spora sumka. Jeśli doliczysz ten podatek, koszty „uprzątnięcia” mieszkania o których wspomniałam w poprzednim akapicie to może się okazać, że deweloperskie mieszkanie będzie jednak tańsze.

Po trzecie – łatwiej i lepiej sprzedasz

Jeśli bierzesz pod uwagę fakt, że za kilka bądź kilkanaście lat będziesz chciał mieszkanie sprzedać to kupując mieszkania deweloperskie zrobisz to z zyskiem. Nowe mieszkania będą bowiem zyskiwać, a nie tracić na wartości, w przeciwieństwie do mieszkań z rynku wtórnego. Dlatego kupując nowe mieszkanie Rzeszów inwestujesz na wiele lat do przodu. Nawet jeśli mieszkania nie będziesz chciał sprzedać to nadal jesteś jego pierwszym właścicielem – co też jest dużym plusem.

Czy te kilka argumentów przekonało cię do tego, że nowe mieszkania są zdecydowanie lepszym wyborem. Jeśli nie pomyśl o tym, że mają szereg udogodnień, których raczej nie znajdziesz w mieszkaniach z rynku wtórnego. Mam tu na myśli nowoczesne technologie jak solary, fotowoltaika, przestronne windy, garaże podziemne, monitoring i wiele wiele innych.

Dodaj komentarz