Belgia – samolotem, czy autobusem?


Belgia jest jednym z tych europejskich krajów, które trzeba zwiedzić chociaż raz w życiu. Nie tylko stolica kraju – Bruksela – ma wiele do zaoferowania. Również nietuzinkowe miejsca, takie jak Walonia ze stolicą Namur, Gandawa, a także SPA, gdzie powstało pierwsze na świecie lecznicze kąpielisko kuszą bogactwem atrakcji. Jeśli to dwujęzyczne państwo jest w naszych podróżniczych planach, są co najmniej dwa sposoby na to, żeby się tam dostać: samolot i autobus. Transport międzynarodowy może być zatem szybki i tani lub niezbyt drogi, ale zajmujący więcej czasu. Do nas należy wybór.

Zobacz polecane – przewozy międzynarodowe i busy Niemcy.

Pierwsza opcja jest na pewno wygodna. Połączenia z Polski do Brukseli są bezpośrednie, nie musimy się zatem przesiadać. Lot trwa tylko około 2 godzin. Kupując bilety z wyprzedzeniem, nie powinniśmy drogo za nie zapłacić.

Drugie rozwiązanie to skorzystanie z firmy przewozowej. Busy do Belgii kursują codziennie z większych miast Polski. Coraz więcej przedsiębiorstw transportowych stawia na nowoczesne wyposażenie tak, aby zapewnić pasażerom komfort w trakcie jazdy. Przewozy osób do Belgii to nie jedyna usługa. Jeśli naszym marzeniem jest wycieczka rowerowa po kraju czekolady, możemy zabrać ze sobą także rower.