Na czym polega hydroizolacja łazienki?


Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu głównym materiałem stosowanym w celu ochrony powierzchni łazienkowych przed wilgocią była papa. Było to rozwiązanie które co prawda miało swoje zalety, jednak daleko było jej do współczesnych rozwiązań hydroizolacyjnych. Współcześnie do ochrony przed wilgocią stosowana jest specjalna folia w płynie lub w postaci specjalnej masy.

Płytki w łazience to najczęstszy sposób wykończenia tego rodzaju wnętrza. Są one stosunkowo łatwe w utrzymaniu w czystości, co bez wątpienia stanowi ich dużą zaletę. Niestety razem z płytkami stosowane są tradycyjne fugi, które (choćby nawet i najdroższe i najwyższej jakości) nigdy nie są w stanie zapewnić 100% ochrony przed wilgocią.

Na szczęście współcześnie możliwa jest hydroizolacja łazienki – prosta, skuteczna oraz nie wpływająca w żadne sposób na wizualny wygląd pomieszczenia. Najczęściej go hydroizolacji stosowana jest płynna folia, czyli specjalna substancja jednoskładnikowa wykonana na bazie żywic syntetycznych, która niemal od razu po zakupie jest gotowa do wykorzystania – nie ma konieczności specjalnego jej przygotowania do położenia na powierzchni łazienki. Z powodzeniem może być stosowana zarówno na podłodze jak i na ścianie.

Zobacz również: hydroizolacja łazienki